2018 Sonbahar YDS

Yurt dışında dil eğitimi, kurum içi yükselme, dil tazminatı, yüksek lisans ve akademisyen olmayı düşünen kişilerin yabancı dil seviyelerini ölçmek amacıyla ÖSYM tarafından yapılan YDS sınavına girmeleri gerekmektedir. YDS Sınavı İlkbahar ve Sonbahar dönemleri olmak üzere yılda iki kez yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ise E-YDS güncel olarak yapılır ve adaylar bu sınava yılda 4 kez girme hakkına sahiptir.

İlkbahar dönemi YDS sınavı;  01.04.2018 tarihinde yapılacak olup, sonbahar dönemi yds sınav tarihi ise; 09.09.2018’dir. Sınavda kelime bilgisi, cümle tamamlama, anlam bütünlüğü, İngilizce – Türkçe çeviri, Türkçe – İngilizce çeviri konuları vs. olmak üzere toplamda da 80 soru sorulmaktadır. Sınav saat 10:00’da başlar ve adayların sınavı bitirmeleri için 180 dakika süreleri vardır. Bir kere sınava girmiş olan bir aday, o dönemde YDS’den almış olduğu puanını 5 yıl boyunca kullanabilecektir.

Sizler de YDS’ye girip, derece yapmak, dil eğitimi almak, yüksek lisans yapmak veya çalışmakta olduğunuz kurumda yükselmeyi hedefliyorsanız; Kurumumuza gelerek eğitim programlarımız hakkında bilgi alabilir, sormak istediğiniz bütün sorularınıza cevap bulabilir ve dilerseniz Sonbahar Dönemi YDS Kurslarımızda erken kayıt avantajlarını kaçırmadan kurslarımıza kayıt olabilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi için; (0312) 367 1015 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz..