2020 İlkbahar YÖKDİL Hazırlık Kurslarımızda Erken Kayıt Avantajlarını Kaçırmayın!

Başarıyı Şansa Bırakmayın, Bizimle YÖKDİL’e Son Kez Hazırlanın..

Canlı Dersler (Ön Hazırlık + YÖKDİL)

Genel İngilizce Gramer Anlatımlar

YÖKDİL Gramer Anlatımlar

Akademik Çeviri Teknikleri

İleri Düzey Sınav Teknikleri

Kelime Çalışmaları ve Paragraf Analizleri

Soru Çözümleri ve Soru Üzerinde Anlatımlar

Tamamı Canlı Dersler

Canlı Derslerin Video Kayıtlarıyla Sınırsız Tekrar

Kişiye Özel Kelime Çalışma Planı

Deneme Sınavları ve Kritikleri

Öğrenci Takip Sistemi (Kategori Bazlı Sınav Değerlendirmeleri)

Alanında Marka Hocalar

Hoca ve Öğrencilerle Sürekli İletişim İmkanı

Online YÖKDİL Kursu

Online YÖKDİL Kursu

YÖKDİL SOSYAL BİLİMLER

Program IDBaş. Tar.Bit. Tar.Top.SaGünlerSaatKontenjan
2019 Ön Haz + YÖKDİL25.07.201931.10.2019144 SaatSa - Per19:00 - 22:10KAPALl
2019 Ana YÖKDİL20.08.201931.10.2019120 SaatSa- Per19:00 - 22:10KAPALl
2019 Hızlı YÖKDİL01.10.201931.10.201964 SaatSa - Per - Cmt19:00 - 22:10KAPALl

YÖKDİL FEN BİLİMLERİ

Program IDBaş. Tar.Bit. Tar.Top.SaGünlerSaatKontenjan
2019 Ön Haz + YÖKDİL25.07.201931.10.2019144 SaatSa - Per19:00 - 22:10KAPALl
2019 Ana YÖKDİL20.08.201931.10.2019120 SaatSa- Per19:00 - 22:10KAPALl
2019 Hızlı YÖKDİL01.10.201931.10.201964 SaatSa - Per - Cuma19:00 - 22:10KAPALl

YÖKDİL SAĞLIK BİLİMLERİ

Program IDBaş. Tar.Bit. Tar.Top.SaGünlerSaatKontenjan
2019 Ön Haz + YÖKDİL25.07.201931.10.2019144 SaatSa - Per19:00 - 22:10KAPALl
2019 Ana YÖKDİL20.08.201931.10.2019120 SaatSa- Per19:00 - 22:10KAPALl
2019 Hızlı YÖKDİL01.10.201931.10.201964 SaatPzt - Sa- Per19:00 - 22:10KAPALl

  

Ön Bilgi Al - Kayıt Ol

**Eğitimler başlamadan önce tüm öğrenciler seviye belirleme sınavına tabi tutulup, sınav sonuçlarına göre gruplandırılmaktadır. 
**Derslerin tamamı canlı olarak işlenmekte ve öğrenci canlı olarak işlenen derslerin birebir videosunu eğitim bittikten sonra 1 YDS dönemi daha izleyebilmektedir. 

Demo Videolar

YÖKDİL PARAGRAF TAMAMLAMA SORULARI DEMO

YÖKDİL PARAGRAF ÇÖZÜMÜ DEMO

YÖKDİL CÜMLE TAMAMLAMA DEMO

YÖKDİL GRAMER SORULARI DEMO

YÖKDİL KELİME SORULARI DEMO

ONLINE İNGİLİZCE YDS KURSU DEMO

Online YÖKDİL kurslarımıza katılan öğrencilerimiz, canlı derslerde hocayı ve tahtayı görebilecek, canlı ders esnasında hocaya ve diğer öğrencilere sorularını sorabilecektir. Videomuz demo olduğu için sadece tahta baz alınarak hazırlanmıştır. Canlı ders görüntü + ses kalitesi HD’dir. 

Online YÖKDİL Kursu (SSS)

YÖKDİL Sınavı

YÖKDİL Sınavı Nedir?

YÖKDİL sınavı 26 Ocak 2017 tarihinde, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın düzenlediği basın toplantısıyla açıklanan, ilk kez 5 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan, YÖK koordinasyonunda ve Anadolu Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilecek dil seviyesini belirlemeye yönelik bir sınavdır. Sınav ilk defa 5 Martta ve yalnızca İngilizce dilinde, 30 şehirde yapılacak olup, başvuru ücreti 75 TL’dir. İleriki dönemlerde sınavın Almanca, Fransızca, Arapça dillerinde de yapılacağı açıklanmıştır. YÖKDİL sınavı da YDS gibi yılda 2 defa uygulanacaktır.

YÖKDİL sınavının sorularını Ankara Üniversitesi hazırlarken, sınavın organizasyon ve uygulama aşamalarını Anadolu Üniversitesi yürütmektedir. YDS ile denkliği bulunan YÖKDİL sınavı fen, mühendislik, sosyal ve beşeri bilirimler, sağlık alanlarında adayların alandaki yeterliliklerini ölçmek için yapılacaktır. YÖK başkanı, YÖKDİL sınavının kapsamının genişlediğini açıklamış ve TUS, DUS için de kullanılabileceğini belirtmiştir.

YÖKDİL Sınavına Kimler Girebilir?

YDS ile eş değerliliği bulunan YÖKDİL sınavına; lisansüstü eğitim yapmak isteyenler, doçentlik sınavına başvurmak isteyenler, yabancı dil seviyesini belirlemek isteyenler, üniversiteler tarafından dil yeterliliği puanı istenen öğrenciler katılabilir. Kısacası üniversitelerle alakalı bir dil puanına ihtiyaç duyanlar için YÖKDİL doğru bir sınavdır. Eğer dil puanı dil tazminatı için, kpss için, görev yaptığınız kamu kurumunda terfi, yurtdışı görevlendirme vb. durumlar için lazımsa YDS’ye girmeniz yerinde olacaktır.

YÖKDİL Sınavı Ne Zaman?

YÖKDİL sınavı ilk olarak 05.03.2017 tarihinde İngilizce dilinde uygulanacaktır. 5 Mart 2017 tarihli YÖKDİL sınavının başvurusu 30 Ocak 2017 ile 20 Şubat 2017 tarihleri arasındadır. Sınav giriş belgeleri ise 27 Şubat 2017 tarihinde yayınlanacaktır. Sınav Pazar gününe denk gelmektedir ve saat 09:30 ile 12:30 arasında gerçekleştirilecektir. 2017 yılında 2 kez gerçekleşecek YÖKDİL sınavı ise 09.07.2017 tarihinde yapılacaktır. 9 Temmuz tarihinde yapılacak YÖKDİL Sınavı yalnızca İngilizce dilinde değil, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde de gerçekleştirilecektir.

YÖKDİL Sınavı Başvuru Ücreti

YÖKDİL sınavına başvuru ücreti 75 TL’dir. Sınav başvurusunun son aşaması olarak başvuru ücretinin kredi kartı ya da banka kartı ile ödenmesi gerekmektedir. Kredi kartı ya da banka kartı dışında ödeme alınmamaktadır. (Bankalar üzerinden ya da ATM’lerden ödeme yapılamamaktadır.) Sınava başvuru yapan öğrencilerin mutlaka başvurunun bitiş tarihinden önce ödeme işlemini de gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ödeme işlemi yapılmadığı taktirde başvuru geçerli olmayacaktır ve sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

YÖKDİL Sınavı Başvurusu Nereye Yapılır?

YÖKDİL sınav başvurusu http://yokdil.yok.gov.tr üzerinden online olarak yapılabilir. 5 Marttaki sınav için başvuru tarihi yoğun talep nedeniyle 20 Şubat 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

YÖKDİL Sınavı Hangi Dillerde Yapılır?

YÖKDİL sınavı ilk kez 5 Mart tarihinde yalnızca İngilizce dilinde gerçekleştirilecektir. İlerideki sınavların Arapça, Fransızca ve Almanca dillerinde de yapılacağı belirtilmiştir. Sınavlar yılda iki defa yapılmaktadır ve Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler alanlarında uygulanmaktadır.

YÖKDİL Sınavına Hangi Alanda Girmeliyim?

YÖKDİL sınavına gireceği alanı aday kendisi belirleyebilmektedir. Yani istediğiniz alanda sınava girebilir ve sınava girdiğiniz alan hangisi olursa olsun doçentlik ve lisansüstü eğitimde alana bağlı olmaksızın puanınızı kullanabilirsiniz. Bu nedenle sınava hangi alandan gireceğinizi netleştirirken kendi yetkinliklerinizi dikkate almanız doğru olacaktır. Fen, Sosyal ve Sağlık bilimlerinde yapılan sınavların tamamı eşdeğerdir. Sınava girmek istediğiniz alanı sınav başvurusu esnasında belirlemeniz istenecek ve sonrasında değişimi mümkün olmayacaktır.

YÖKDİL Sınavı Hangi İllerde Yapılacak?

YÖK Sınavı 30 ilde, 35 sınav merkezinde yapılacaktır. (Ankara’da 2, İstanbul’da 5 sınav merkezi bulunmaktadır.)

Adana Denizli İstanbul – (Kadıköy/Maltepe/Ataşehir) Sivas
Ankara – (Çankaya) Diyarbakır İstanbul – (Bakırköy/Bahçelievler) Şanlıurfa
Ankara – (Yenimahalle) Edirne İstanbul – (Beşiktaş/Sarıyer) Trabzon
Antalya Elazığ İstanbul – Fatih/Zeytinburnu/Esenler) Van
Aydın Erzurum İstanbul – (Şişli/Beyoğlu) Zonguldak
Bursa Eskişehir Muğla
Çanakkale Gaziantep Sakarya
Çorum Hatay Samsun


YDS Kalktı Mı?

YDS sınavı daha öncede olduğu gibi ilkbahar yds ve sonbahar yds olmak üzere yılda iki defa yapılamaya devam ediyor. Yanı sıra e-yds sınavları da hala uygulanıyor. Yani YDS kalkmadı. YÖKDİL YDS’nin yerine gelen değil, YDS ile eşdeğerliliği olan bir sınav. YDS sınava girecek olanlar YÖKDİL’e, YÖKDİL’e girecek olanlar YDS’ye girebilirler. Bununla ilgili herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

YÖKDİL Sınavının Formatı Nasıldır?

YÖKDİL sınavı çoktan seçmelidir ve 5 adet şıktan oluşmaktadır. Toplamda 80 sorudur ve sınav süresi 180 dakikadır. Çoktan seçmeli bir sınav olduğu için açık uçlu soru sorulmayacak, dinleme, yazma, konuma becerileri test edilmeyecektir. Kısacası formatı YDS ile aynıdır ve süre olarak da soru adeti olarak da YDS ile paralellik göstermektedir.

YÖKDİL Hazırlık

YÖKDİL sınavına ilk sınav için (05.03.2017) hazırlık yapma imkanı sınava çok az bir süre kaldığı için maalesef ki zordur. Ayrıca henüz sınav ilk kez yapılacağından her ne kadar örnek sorular yayınlanmış olsa da soruların ne şekilde, hangi ağırlıkta geleceği bilinmemektedir. Bu yüzden YDS’ye hazırlananların YDS hazırlıklarına devam ederken bir yandan da martta yapılacak olan YÖKDİL sınavına da girmeleri, bu süreçte en azından ÜDS sorularından sınava gireceği alandaki soruları çözmeleri akıllıca olacaktır.

YÖKDİL Hazırlık

Online YÖKDİL Nedir?

Online YÖKDİL özel bir sistem üzerinden öğrencilerin ve hocanın birbiriyle iletişim kurduğu, YÖKDİL kursu öğrencilerinin hocayı ve tahtayı görebildiği bir kurs metodudur. Online YÖKDİL kursu sisteminde öğrenciler hem canlı derslere katılıp hoca ile iletişim kurabilirler hem de video dersleri izleyerek kaçırdıkları derslere ulaşabilirler.

Online YÖKDİL Kursunun Avantajları Nelerdir?

Online YÖKDİL kursunun en büyük avantajı derslerin akşam saatlerinde olması ve öğrencilerin daha rahat katılım sağlayabilmeleridir. Online YÖKDİLde mekan problemi yoktur. Öğrenci internetin olduğu her yerden YÖKDİL kursuna katılabilir. Bu da uzaktan YÖKDİL’nin en büyük avantajlarından biridir. Tüm bunların yanında uzaktan YÖKDİL kursu ile öğrenci aynı dersi defalarca izleyebilme olanağına sahip olur. Çünkü canlı dersler kayda alınmakta ve sisteme yüklenmektedir.

YÖKDİL Kurslarına Nasıl Kayıt Olurum?

Kayıt için ilk olarak online YÖKDİL hazırlık hizmet sözleşmemizin imzalanması ve belirtilen ödeme miktarının tamamının ya da taksit tutarının banka hesaplarımıza yatırılması gerekmektedir. Banka hesap bilgileri ve online YÖKDİL kursu kayıt için gerekli tüm yönlendirmeler mail yoluyla öğrencilere iletilecektir.

Online YÖKDİL Kursuna Katılabilmek İçin Bilgisayar Bilgisi Gerekli Mi?

Sistem en basite indirgenerek hazırlanmıştır. Online eğitimle YÖKDİL kursuna katılmak isteyenlerin temel düzeyde bilgisayar bilgisinin olması yeterlidir. Eğitime girişle ilgili tüm yönlendirmeler mail yoluyla iletilecektir.

Canlı Derslere Katılma Zorunluluğu Var Mı?

Devam zorunluluğu örgün eğitimle aynı olmakla birlikte örgün dersi kaçıran öğrencinin telafisi yoktur ama kaçırılan online YÖKDİL hazırlık dersleri tekrar tekrar video olarak izlenebilmektedir.

YÖKDİL Kursunda Hocayla İletişim

YÖKDİL online eğitim sisteminde eğitim aldığınız hoca ve öğrencilerle hem canlı ders esnasında yazarak, hem de diğer zamanlar kursiyerlere özel oluşturulmuş gruplar sayesinde iletişime geçebilirsiniz.

Online YÖKDİL Eğitimi

Online YÖKDİL Sistemine Nasıl Girebilirim?

Online YÖKDİL sistemine eğitim danışmanlarımızın sizlere mail olarak göndereceği linke tıklayarak, kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte giriş sağlayabilirsiniz. Canlı derslerde problem yaşamamak için chrome tarayıcı ile bağlanmanız önerilir.

Online YÖKDİL Dokümanlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Eğitim dokümanları sistem üzerinde dokümanlarım bölümüne yüklenecek ve kursiyerler indirebilecektir.

Kullanıcı Adı ve Şifremi Girdiğim Halde Derse Bağlanamıyorum?

Bu tip durumlarda kurumu aradığınız taktirde hemen yeni bir şifre verilecek ve girişiniz sağlanacaktır.

Online YÖKDİL Canlı Derslerinde Sorun Yaşıyorum?

Canlı derslerde yaşanabilecek problemlerde kurumu arayabilirsiniz. Bazı öğrencilerimiz internet bağlantı hızları sebebiyle problem yaşayabilmektedir ya da tarayıcı problemi oluşabilmektedir. Derslere Chrome tarayıcıdan girmeniz gerekmektedir. Belirtilen sorunlarda canlı ders videoları sisteme yükleneceğinden öğrenci kaçırdığı dersi tekrar tekrar izleyebilir.

Online YÖKDİL Eğitimi Videolarını Saklayabilir Miyim?

Tüm canlı ders kayıtları ders sonunda sisteme yüklenecektir. Öğrenciler Online YÖKDİL eğitimi süreleri boyunca videoları tekrar tekrar izleyebilirler. Bu şekilde canlı derse katılamayan kişiler herhangi bir kayba uğramaz.

Online YÖKDİL Kursunda Sınavlar Nasıl Yapılacak?

YÖKDİL uzaktan eğitim sisteminde sınavlar ders alınan sistem üzerinden tüm kursiyerlere aynı tarih ve aynı saatlerde gerçekleştirilecektir. Sisteme derslerde olduğu gibi sınavlarda da Chrome tarayıcıdan girilmesi gerekmektedir.

Neden Biz ?

Örgün Eğitimi Aratmıyoruz!

Online YÖKDİL kurslarımıza dahil olan öğrencilerimiz tıpkı örgün öğrenciler gibi istediği zaman hocayla, kurs yönetimiyle ve diğer öğrencilerle irtibata geçebilir, sorularını sorabilir, destek alabilir. Online öğrencilerimizin derse katılımlarının, deneme sınavı sonuçlarının devamlı olarak takibi yapılır ve hem öğrenci hem de eğitmen bilgilendirilir.


Kaliteli Eğitim ve Profesyonel Hocalar

Online YÖKDİL kurs programlarımız öğrenciyi gereksiz bilgilerle donatmayacak şekilde, YÖKDİL’e yönelik gramer anlatımlar, sınav stratejileri, soru ve şıklar üzerinde anlatımlar, konu anlatımlarından sonra konuyla ilgili testlerin çözülüp konunun pekiştirilmesi ve deneme sınavlarını kapsamaktadır. Böylece eğitim programımız tamamen YÖKDİL ’e yönelik ve sonuç odaklıdır. Hocalarımız Yabancı Dil Sınavına hazırlık konusunda uzman, yıllarını akademik sınavlara öğrenciler hazırlayarak harcamış, alanlarında marka hocalardır.


Periyodik Öğrenci Takip Sistemi ve Raporlama

Her öğrenci için ayrı ayrı hazırlanan Öğrenci Gelişim Çizelgeleri sayesinde tüm öğrencilerimizin kurs başlangıcından itibaren gelişimlerini, eksiklerini takip edip, hem kendileri ile hem de hocaları ile periyodik olarak paylaşıyoruz.


Hoca ve Öğrencilerle 7/24 İletişim İmkanı

Online YDS Center bünyesinde YÖKDİL kurslarına katılan tüm öğrencilerimiz için ayrı ayrı facebook grupları oluşturup, öğrencilerimizin birbirleri ile ve hocaları ile sürekli irtibatta kalmalarını sağlıyoruz. Ayrıca hocalarımız mail ve telefon numaralarını da öğrencilerle paylaşıp iletişimi sürekli hale getiriyorlar.

Canlı Ders + Video Dersler

Canlı derslerimizle öğrencilerimize birebir derse katılabilme, anlamadığı konuları hocaya sorabilme imkanı sunarken, canlı derslerimizin video kayıtları ile de hem dersi defalarca tekrar edebilme hem de canlı derslere katılamayan öğrencilere dersi izleyebilme imkanı sunuyoruz.


Soru Çözümleri ve Soru Üzerinde Anlatımlar

Tüm konu anlatımlarından sonra eğitmenlerimiz konuyla ilgili soruların çözümü ve soru üzerinde anlatımlarla öğrencinin konuyu tam olarak öğrenebilmesine yardımcı oluyor.


Deneme Sınavları ve Kritikleri

Periyodik olarak yaptığımız deneme sınavları ve kritikleri ile öğrencilerimize kendini deneme ve yanlışlarını görüp, düzeltebilme olanağı sunuyoruz.


Ücretsiz Kaynaklar

Online YÖKDİL kurslarımıza katılan tüm kursiyerlerimize derslerimizde kullanılan kaynalar Online olarak ücretsiz gönderilmektedir.


Sınırlı Kontenjan

Kontenjanımızı sınırlı tutarak canlı derslerin video derslere dönmesini engelliyor ve öğrencilerin daha aktif olarak derse katılımını sağlıyoruz.