YDS Sınavı

online yds kursu yds sınavı

Online YDS Kursu YDS Sınavı Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.

Akşam dersleri olması online YDS kursu katılımlarını kolaylaştırmaktadır. Gündelik hayatta özellikle çalışan kesimin kursa devam etme şansının olmaması akşam eğitim veren online YDS kursu katılımlarının artmasına neden olmuştur.

Yabancı dil sınavları senede iki kez yapılmaktadır ve belli seviyede yabancı dil bilgisi aranmaktadır. Sahip olduğu yabancı dildeki eksiklerini gidermek isteyen adaylar online YDS kursu sayesinde bu ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Öğrenciler internet erişiminin olduğu her noktadan online YDS kursu katılımı sağlayabilirler.

Adaylara evlerinin konforunda yabancı dil sınavlarına hazırlanma şansı veren online YDS kursu eğitim kadrosuna da çok önem vermektedir. Öğrenciler gerek canlı derslerde gerekse ders sonrasında hocalarla iletişim halinde olabilmektedir. Bu iletişim sayesinde öğrenciler akıllarındaki soruların cevaplarını alabilmektedir.

YDS Sınav Süresi Değişti

Geçmiş yıllarda ÖSYM tarafından yapılan YDS ve e-yds sınavları için YDS sınav süresi 150 dakika şeklindeydi. Yeni yapılan bir değişiklikle ÖSYM sınav sürelerini 180 dakika olarak uzattı. Özellikle uzun paragraf sorularında zaman problemi yaşayan adaylar için sınav süresindeki bu değişik büyük önem arz etmektedir. ÖSYM’nin öğrencilere kolaylık sağlamak amacıyla yaptığı bu değişik ilk olarak 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılan e-yds sınavında uygulandı. YDS için ilk uygulama ise 4 Eylül 2016 tarihindeki sınavda olacaktır. Böylece tüm YDS adayları 80 soru için +30 dakika daha süre kazanacaktır.

E-YDS sınavı içinse ÖSYM sınav klavuzunda adayların yüzünü güldürecek bir değişiklik yaptı. Önceden yılda bir defa olan e-yds sınavına girme hakkı, yılda 4’e çıkartıldı. Yani öğrenciler üç ayda bir olmak üzere bir yılda dört defa E-YDS’ye girme hakkına sahip oldular.