YDS kursunun avantajları

Bu makale online yds kursu ve örgün yds kursu arasında bir fark bulunup bulunmadığını, hangisinin daha avantajlı olduğunu ya da dezavantajlarını incelemek için yazılmıştır. Fakat öncesinde YDS nedir, kimler bu sınava katılabilir, sınav ne zaman yapılır, kaç puan almak gerekir gibi konular hakkında ön bilgi vermemiz gerekir. YDS, yabancı dil seviyesini belirlemek isteyen adayların başvurduğu, yılda 2 defa örgün olarak yapılan, hemen hemen her ay da e yds şeklinde online olarak gerçekleştirilen bir sınavdır. YDS’ye genellikle yüksek lisans, doktora yapmak isteyenler, kurum içi görevinde yükselmek isteyenler, dil tazminatı almak isteyenler ve en önemlisi kpss atamalarında kpss puanına ek olarak kullanmak isteyenler girmektedir. Sınav genellikle nisan ve ekim ayının 2. Haftasında yapılmaktadır. Sınav sonuçları genel olarak sınavdan 15 gün sonra açıklanmaktadır. YDS’ye başvurmak isteyen adaylar ÖSYM’nin web sitesi üzerinden sınav başvurularını gerçekleştirebilir, sınav ücretini ödeyebilirler.

YDS sınavına hazırlanmak isteyen adaylar genellikle sınava bir kurs aracılığıyla hazırlanmayı tercih ederler. Çünkü bu tip sınavlar akademik düzeyde kelime bilgisi, okuduğunu anlama bilgisi ve gramer bilgisi gerektirdiği için öğrenci tek başına sınav hazırlığında yetersiz kalabilir ve hem zaman hem de motivasyon kabı yaşar. Bu nedenle bizlerde mutlaka bir yds kursu alınmasını tavsiye etmektedir.

Kariyer Yolu Eğitim Kurumları online yds kursu vermektedir. Online yds kursu eğitim içeriği ile yüzyüze yds kursu eğitim içeriği tamamen aynıdır. Online yds kursunda öğrenci internet üzerinden ve belirli bir platformdan tüm derslere canlı olarak katılabilmekte, öğretmeni görebilmek, tahtayı görebilmekte ve ders esnasında tüm sorularını sorabilmektedir. Online yds kursunun en büyük avantajı dersler sürekli kaydedilmekte ve canlı dersten sonra sisteme yüklenmektedir. Örgün eğitimde derslerin kayda alınması gibi bir duum söz konusu değildir. Ayrıca online eğitimde öğretmenler telefon numaralarını da öğrenciler ile paylaştığı için öğrencinin sürekli öğretmenle iletişim imkanı bulunmaktadır. Öğrenci dersler dışında açılan whatsapp grupları üzerinden sürekli öğretmene sorularını sorabilmektedir.

Online yds kursunun örgün yds kursuna göre herhangi bir dezavantajı bulunmamaktadır. Tam tersi birçok avantajı vardır. Bunların başında zaten canlı derslerin kayıt altına alınmasını, sonrasında izlenebilmesini, öğretmen ile sürekli iletişimde olunabilmesini belirtmiştir. Bunların yanı sıra online yds kursu eğitimlerinde zaman ve mekan bağlılığı yoktur. Bu da çok büyük bir avantajdır. Yani öğrenci herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda eğitimi izleyebilmektedir. Bu duurm öğrenciyi ekstra yol parasından, yolda geçen zamandan kurtarmaktadır.

YDS kursu arayışında olan herkese mutlaka online yds kursu programlarını değerlendirmelerini tavsiye etmekteyiz. Bazı adaylar onlineda adapte olamadıkları için örgüne daha sıcak baktıklarını belirtmektedir. Eğitim online da olsa örgün de olsa unutulmamalıdır ki bu sınavı geçmek için eğitim, eğitime yardımcı materyal ve öğretmen işin sadece en fazla %50’sidir. Geri kalan %50 si ise öğrencinin tamamen kendisindedir. Çalışma prensibinde, ne kadar bu işe zaman ayırdığındadır. Sınava girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz.