online yds kursu yds nedir

Onlıne YDS Kursu YDS Nedir gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Online YDS kursu tarafından derslerimizin verildiği YDS, açılımı yabancı dil seviye tespit sınavı olan, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen kurum, kuruluş, özel sektör ve üniversitelerde geçerliliği olan bir sınavdır. Yılda iki kere yapılır ve sınav süresi 150 dakikadır. ÖSYM’nin diğer sınavlarında olduğu gibi 4 yanlış bir doğruyu götürür kuralı geçerli değildir. Doğru soruların her birinin puanı 1.25’tir ve sınav sonuçlarının geçerliliği duruma göre değişiklik gösterir.

Online YDS kursu derslerini online olarak formata uygun şekilde ilerletir ve grammer, listening ve writing bölümlerinde başarı elde etmeniz adına özel olarak ilgilenir. YDS sınavı içerik olarak kelime bilgisi, cümle tamamlama, çeviri vb. gibi 11 bölümden oluşur ve online YDS kursu, kayıtlı öğrencilerine bu bölümler için özel çalışma imkanları sunar.

YDS sınavı için geçerli seviye intermediate olarak kabul edilir ve online YDS kursu, her seviyeden ve her bölümden öğrenciye bu seviyeye ulaşmak adına destek sağlar. YDS genel olarak okuduğunu anlama, kelime haznesi yüksekliği ve pratikliğe önem veriyor ve online YDS kursu öğrencilerine, bu özelliklere uygun dersler vermektir.